DRIVER nebo HYBRID…???

20. února 2009 v 3:58 | Amor |  český orgasmus

Drappier nebo Krug…? Smrk v lese nebo borovice na skále…? Mizuno nebo Callaway…? Technika nebo psychika…? TO BE OR NOT TO BE…???
Poslední dobou mne zaměstnávají fakt dost divné myšlenky. Nedávno jsem při degustaci zjstil, že Drappier Millesimée 1993 chutná mnohem lépe než Krug Cuvée. Psychologické testy osobnosti zase naznačily, že drtivá většina normálních lidí je raději smrkem v lese než borovicí na skále. Při pohledu na vybavení golfistů s HCP mezi 10 - 20 jsem zaznamenal převahu holí značky Callaway, i když Mizuno nemá v současné době mezi železy konkurenci. Navíc se mi zkušení golfoví hráči snaží namluvit, že golf není o technice, ale o psychice, přičemž pokud člověk nehraje profesionálně, vůbec ke hře nepotřebuje driver, poněvadž mu úplně stačí hybrid.Byl jsem z toho všeho poněkud zmaten. Ale jen do té doby, než jsem se mravenčí prací a pilným úsilím propracoval k vlastním zkušenostem s golfem i šampaňským.


Za předpokladu, že žijeme v demokracii a existuje nejen (alespoň částečná) svoboda slova a vyznání, přiznávám, že na výše zmíněné otázky existuje tolik různých pohledů a odpovědí, kolik je na světě živých bytostí s vášní pro golf a šampaňské. Pro mne je samozřejmě nejdůležitější ten můj pohled, přesně podle mých zkušeností získaných vlastním úsilím doplněným dobrými radami těch, kdo jsou v disciplínách hraní golfu a pití šampaňského opravdovými profesionály.
V dnešní době života v rychlém pruhu není nic jednoduššího, než si objednat Krug Cuvée a víte, že pijete dobré šampaňské. Stejně tak není problém udělat si zelenou kartu na golf za jeden víkend intenzivního tréninku. Jakou hodnotu ale mají tyto zkušenosti? Dají vám snad jistotu, že jste pili to nejlepší šampaňské na světě a umíte hrát golf? Asi těžko…

Přiznávám, že moje vlastní zkušenost se šampaňským je o něco delší než ta s golfem, ale protože vždycky budu raději borovicí na skále než smrkem v lese, stačil jsem si u obou těchto mých oblíbených koníčků nastavit majáky, respektive principy, které jsou pro mne přírodními zákony, jež nelze porušit:
Mizuno nebo Callaway?

I když se téměř nikdo neodváží podívat se pravdě do očí, Mizuno dnes opravdu nemá v golfových železech mezi světovými výrobci konkurenci. Přitom většina frajerů hraje se značkami Callaway, Nike, Wilson, Titleist nebo Srixon. Samozřejmě si každý musí najít své vlastní hole, se kterými se mu hraje nejlépe a dosahuje s nimi nejlepších možných výsledků, ale toto pravidlo většina rekreačních hráčů s dobrým HCP vůbec neřeší. Důležitější je pro ně značka. I pro mne byla značka na samém začátku důležitější než hledání těch nejlepších holí pro moji specifickou hru, jenže jako úplný začátečník jsem si prostě nějakou značku vybrat musel. A protože ještě pořád tak trochu aktivně hraju softball, Mizuno pro mne byla naprosto jasná volba. I tak mne překvapuje, že okolo sebe vidím jen velmi málo lidí kteří hrají s touto značkou, spočítal bych je na prstech jedné ruky.Technika nebo psychika?

Když vyzpovídáte desítky rekreačních hráčů se slušným HCP, zda je pro jejich hru důležitější technika nebo psychika, odpoví vám, že to druhé. Svůj názor opírají o teorii, že práce s technikou je oblíbeným trikem golfových trenérů jak z klientů vytřískat co nejvíce peněz. Jako začátečník s návyky ze softballu jsem si bláhově myslel, že jsem oproti lidem bez jakéhokoli smyslu pro koordinaci těla v obrovské výhodě. Ale jen do té doby, než jsem zjistil, že softbalový odpal a golfový švih mají jen velmi málo společného (přesně řečeno nástroj, kterým se bací do míče a s tím spojený fyzický pohyb). Po psychické stránce jsem si byl jistý, že když softbalovou pálkou trefím pohyblivý balon v nadhozu o rychlosti okolo 100m/hod, nemůžu mít žádný problém trefit se golfovou holí do míče ve statické poloze na trávě. Tato moje jistota mne opustila v okamžiku, kdy mi došlo, že správný golfový švih jeho účelem je nejen trefit míč, ale zejména jej umístit směrem k jamce, vyžaduje stejné úsilí v oblasti techniky jako správně umístěný softbalový odpal. Tuto teorii mi samozřejmě potvrdil i ten můj skvělý trenér, jehož schopnost asertivity a trpělivosti téměř nezná mezí. Oběma je nám jasné, že ze mne nikdy nebude profesionální golfista, ale taky oba víme, že mne golf nikdy nebude bavit, když budu ty míče pálit mimo hranice hřiště, do vodních překážek nebo někam do hustého lesního porostu na hřišti, tedy všude možně jen ne směrem k jamce. Nepopírám, že golfoví trenéři učí lidi, jako jsem já za peníze - i když někteří z nás mají to štěstí, že mimo svého hlavního trenéra mají okolo sebe ještě další skvělé profesionály, kteří neváhají přispět dobrou radou kdykoli je potřeba. Na druhou stranu už po měsíci tréninku pod pečlivým vedením zkušeného trenéra jsem musel přiznat, že moje psychika nikdy nemůže být v pořádku, nebudu-li pracovat na technice švihu. Aneb i tisíc odpálených míčů může být málo na to, abych na hřišti byl schopen zahrát jamku na par. Svého trenéra si tedy vážím zejména pro jeho snahu pomoct mi s technikou do stavu, kdy už na hřišti při turnajích budu bojovat pouze a jen se svojí psychikou, nikoli švihem. Špatně zahraný úder a neschopnost snižovat HCP má mnohem více společného s technikou švihu a pilným tréninkem než s psychikou. Až budu disponovat perfektně zvládnutou technikou švihu, teprve poté se budu zabývat mým psychickým rozpoložením. Věřím tomu, že čím lepší technikou budu disponovat, tím menší psychické problémy mne na hřištích čekají.
Driver nebo hybrid?

Dalším z oblíbených mýtů rekreačních hráčů se slušným HCP který odmítám přijmout za vlastní je výběr holí pro hru. Každý začátečník samozřejmě nemůže okamžitě pochopit, proč existují železa 1 až 9, různé typy wedges pro krátké přihrávky a dřeva na dlouhé odpaly a hru z roughu, protože k nácviku základních typů švihů je zapotřebí snad jen železo č.7, sand wedge pro krátké čipování plus hru z překážek a putter na jamkování. Ale jakmile se člověk naučí standardní plný švih se sedmičkou, přihrávku a čipování s wedge a putting, je škoda zůstat u třech základních holí. Nezkušenému golfistovi s čerstvou zelenou kartou sice může pro hru stačit jen malá výbava, ale o tom požitek z golfu opravdu není. Rekreační hráči s dobrým HCP s oblibou tvrdí, že s hybridem zahrají stejně dobře a daleko jako s driverem, tedy okolo 200m, respektive že sedmička železo jim stačí na rány od 100 do 180m a že mezi sand a pitching wedge v podstatě neexistuje rozdíl, ale já je tak trochu podezírám z toho, že se jim prostě po hřišti nechce chodit s plnou sadou čtrnácti holí. I když naprosto souhlasím s názorem mého trenéra, že pro mne coby začátečníka je mnohem důležitější vypilovat techniku krátkých přihrávek a patování než hru na dlouhé rány se dřevy, odmítám univerzální názor rekreačních hráčů, že hybrid je adekvátní náhrada driveru. Nejen v tomto se s trenérem plně shodujeme. Sice mne raději vidí trénovat přihrávky a čipování na cíl než daleko letící rány s driverem, ale v našich soubojích na simulátorech (v tomto zimním období které nepřeje hře venku) mne nutí vytahovat z bagu všechny hole, které mám a všechny je používat. V mém případě mluvíme o sadě Mizuno sestávající z želez v podobě sand a pitching wedges, 6 - 9 plus dřeva hybrid, fairway a driver. Při našem nedávném mini-turnaji se tato naše společná taktika vyplatila, protože jsem ho regulérně porazil na dvou jamkách (ok, sice hrál kapku jako retardovaný, ale šlo zejména o mé výkony, nikoli o jeho). Při zkrácené hře na 6 jamek jsem opravdu hrál s každou holí, kterou mám ve výbavě. S tím mým oblíbeným driverem to sice nebylo nic slavného, ale dávám to na úkor faktu, že na hru s driverem jsme se dosud vůbec nesoustředili, ale já jsem přesto trval na tom, že ho budu pro první rány na jamkách o vzdálenosti 340m používat. A driver v mém bagu zůstane i nadále, protože si dám tu práci naučit se s ním správně hrát tak, aby mne každá první rána z odpaliště posunula co nejblíže směrem k jamce. Nemám vůbec žádný psychický ani fyzický problém se s driverem i fervejovým dřevem tahat 10km po hřišti. Já ten bag unesu bez problémů.
Drappier nebo Krug?

Pro malé srovnání s golfem se moje zkušenost s degustací šampaňského báječně hodí. Když jsem po vyzkoušení cca 80ti různých značek, ročníků i typů šampaňského konečně ochutnal Krug Cuvée, zjistil jsem, že se zdaleka nevyrovná například Drappier Millésimée 1993, který je skoro třikrát levnější než ten Krug. Zajímavé je, že můj názor plně sdílí i jeden z nejlepších sommeliérů, kteří mne na mojí cestě zasvěcování do tajů šampaňského doprovázejí. Poučení které jsem si z této zkušenosti vzal je naprosto jasné: chce-li člověk něčemu opravdu porozumět, musí si poctivě projít dlouhou cestou objevování a sbírání zkušeností. Toto platí nejen u šampaňského, ale i u golfu. A máte-li to štěstí, že vás na této cestě doprovází zkušení lidé ochotní vás správně směřovat a přitom neomezovat, máte největší šanci dopracovat se k nejlepším výsledkům a opravdu si vášnivě zamilovat danou disciplínu. V mém případě to platí jak u golfu, tak u šampaňského. A v poslední době i u tichých vín.


Kredit: Jakub Danko, Steve Bradley, internet, vlastní archiv.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Erik Erik | Web | 20. února 2009 v 4:02 | Reagovat

Ahoj, i když tento článek nechápu, je velmi zajímavý. Jdu si ho dočíst. Velmi pěkný.

2 Amor Amor | 22. února 2009 v 0:58 | Reagovat

Díky Eriku, už mi došlo, že tento článek je pro většinu lidí lehce mimo, ale psal jsem ho při plném vědomí a vlastní klávesou... :o)

3 Tom Tom | E-mail | 17. října 2012 v 14:16 | Reagovat

Moc pěkné a stále aktuální. Díky za postřeh. Trenérka naštěstí pochopila hned na začátku, že bez driveru si to softbalista prostě neužije. :o)

4 Nicol Nicol | E-mail | 17. dubna 2017 v 17:13 | Reagovat

Super článek, já i když vysoká  blond jsem myslím pochopila.... ano golf je tříbení chutí taková degustace a to tříbení je na léta, je to milenka a mrcha v jednom...láká tě a někdy vzbuzuje nenávist a zlobu a chut se s ní rozejít... degustace "šáňa" nikdy nevíš jak smysly na chuť zareagují. Jojo lepší borovice na skále,  než jeden z mnoha smrků v lese..

5 Arlenever Arlenever | E-mail | 22. července 2017 v 0:15 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

6 Flossiesculp Flossiesculp | E-mail | 25. července 2017 v 20:44 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

7 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 22:27 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

8 Davidaxows Davidaxows | E-mail | 28. července 2017 v 17:47 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдаление негатива Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

9 Carolynmem Carolynmem | E-mail | 5. srpna 2017 v 7:44 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

10 Carolynmem Carolynmem | E-mail | 6. srpna 2017 v 10:30 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

11 Dannycus Dannycus | E-mail | Web | 13. srpna 2017 v 3:15 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

12 Marianeld Marianeld | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 7:53 | Reagovat

Хотите разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений помогут секс-игрушки

Один из самых популярных способов достигнуть сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно проcто добиться дополнительной симуляции особо чувствительных зон и точек. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своему партнеру. Это упрочит вашу связь и поможет стать более раскованными друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены эрекционные кольца, наручники, смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы точно отыщите то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и другие игрушки для взрослых вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

13 AlysonWwo AlysonWwo | E-mail | Web | 11. října 2017 v 17:27 | Reagovat

http://www.saloonofgames.com/profile/erinvergara/

14 AnnaFzg AnnaFzg | E-mail | 8. března 2018 v 22:48 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and cried about his sleeplessness. I totally told him to <a href=http://www.supplychainbrain.com/docs/test/detoxing-from-xanax>site</a> and deal with it.

15 LesaDax LesaDax | E-mail | 20. března 2018 v 14:30 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week semester. Plus the university exams are close, it will be a hell. I am already freaking out maybe I should <a href=https://www.sauercompressors.com/typo3/text/ritalin-modafinil>url</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

16 LesaLnl LesaLnl | E-mail | 15. dubna 2018 v 11:21 | Reagovat

Hi everyone! Recently I have been dealing with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=http://www.mybrcc.edu/xyx/abilify-and-phentermine.html>link</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

17 LesaNjy LesaNjy | E-mail | 2. května 2018 v 15:33 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have tons of work to do next week semester. Plus the university exams are approaching, it will be a stretch. I am already panicking maybe I should <a href="https://www.uni-due.de/zfh/events/uni/do-phentermine-work.html">do phentermine work</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

18 LesaUiu LesaUiu | E-mail | 10. května 2018 v 20:32 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have tons of work to do next week month. Plus the university exams are coming, it will be a torture. I am already being anxious maybe I should <a href=http://www.westernproducts.com/zaz/can-i-give-my-dog-klonopin>Contact</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

19 PhylisLbj PhylisLbj | E-mail | 18. května 2018 v 18:45 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have tons of work to do next week summer. Plus the university exams are nearing, it will be a hell. I am already freaking out maybe I should <a href=http://water-purifiers.com/p1/benadryl-single-dose-packs>benadryl single dose packs</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama