Happy Birthday: MIKE D

20. listopadu 2008 v 21:20 | Amor |  orgasmus dne


I chlapci z Beastie Boys už nám jaksi vyrostli z dětských botiček. 20 let po vydání slavného debutu Licenced To Ill dnes Mike D. slaví své 43 narozeniny.

Když se Michael Diamond (Mike D.) potkal v roce 1981 s Adamem Yauchem (MCA), hráli spolu v punkové kapele The Young Aborigines kterou záhy přejmenovali na Beastie Boys. V roce 1983 se k nim přidal Adam Horovitz (Adrock) a z punku se stal nejlepší "white hip-hop" v hudební historii této planety.
Girls


Tahle partička je známá nejen díky legendárním hitům Fight For Your Right (To Party), No Sleep Till Brooklyn, Hey Ladies, Sabotage, Sure Shot, Girls, Body Movin nebo Get It Together s občas dost úchylnými texty, ale taktéž díky skvělým videoklipům (většinou od Mike Jonze), koordinovaným suprovým oblečkům a dětinsky drzým přístupem k rozhovorům a novinářům. Beastie Boys se s tím prostě nikdy moc nepárali.Když v roce 1986 vydali zmiňovanou desku Licenced to Ill, přes noc se z Beastie Boys stali bohové rapu/ hip-hopu a časopis Rolling Stone vydal obsáhlé interview s názvem "Three Idiots Create a Masterpiece." Desky se prodalo více než 5 milionů a dodnes je to nejrychleji prodávaný debut jakékoli kapely v portfoliu slavného labelu Def Jam Records. Na turné dělali Beastie Boys totální čurbes, nevyhli se soudním sporům a zatčením za provokace davů a dalším atrakcím.
Sabotage - Live
V roce 1998 si Beastie Boys vystřelili z novinářů, když jim nakukali, že se chystají vydat country album. Adrock celou záležitost vysvětlil slovy: "At some point after Ill Communication came out, Mike got hit in the head by a large foreign object and lost all of his memory. As it started coming back he believed he was a country singer named Country Mike. The psychologists told us that if we didn't play along with Mike's fantasy, he would be in grave danger. Finally he came back to his senses. These songs are just a few of many we made during that tragic period of time."
Body Movin - Fatboy Slim remixNakonec se Country Mike přece jen zhmotnil, i když pouze v podobě desky Country Mike's Greatest Hits kterou natočil Mike D. jako vánoční dárek své rodině a přátelům v roce 2000. Ve stejném roce měli Beastie Boys vyjet na turné s Rage Against The Machine a Busta Rhymes, ale Mike D. spadl z kola a než se z těžkého zranění vylízal, Rage Against The Machine už neexistovali.Hey Ladies


Zato Beastie Boys existují dodnes a pořád mají dost síly a energie. Takže všechno nejlepší k narozeninám, Mike a doufám, že se ještě někdy brzy uvidíme tváří v tvář!


PS: Zde se podívejte na kultovní videa Sabotage a Sure Shot.

Zdroje: Wikipedia, Youtube, internet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama