The KING OF TERRIERS

8. července 2008 v 10:31 | Amor |  český orgasmus


Tento osobní příspěvek je věnován všem mým kamarádům, milovníkům teriérů a pejskařům obecně.

Pejsky miluju a teriéry obzvlášť. Když mi v prosinci otrávili mého Airedale teriéra, odvezl jsem všechny jeho granule, hračky a kostičky do útulku. Zpátky jsem si málem odvezl nového erdelka.
Ale raději jsem to neudělal, protože už mám Parson Russell teriérku + Amerického bezsrstého teriéra (v osrstěné variantě) a taky jsem se stěhoval z domu se zahradou do bytu. Raději počkám na vhodné podmínky a hlavně na to, až se někde zase narodí tak skvělý pes jaký byl můj Eddie.

Jestli Airedale teriéry neznáte, přečtěte si tento krátký a výstižný popis jejich psího myšlení. BTW, stejně tak se chovám já, aneb jaký pes, takový pán :o)
Airedale the analyst (aka what it means to "sit")
"You want me to sit? Why? Is it necessary that I sit now (temporal analysis)? What is it about my sitting that pleases you (psychological analysis)? Do I have to sit in that space (spatial analysis). I don't think it looks nearly as good a place as this one over here (landscape analysis). Besides, I really would prefer to stand or down. Sitting, hmmmm. Yes, well, let's discuss the intrinsic value of the sit. To sit or not to sit, that is the question. Whether 'tis nobler in the mind to suffer the slings and arrows of sitting...that is, is it better to sit and not get corrected (or get a treat) than to not sit and get corrected (or not get a treat). Besides I cannot live by sit alone. However, if we analyze this on the basis of Kant's universal principle: 'an action can be called right if it can coexist with everyone's freedom in accordance with a universal law...' I would have to say that sitting probably can't coexist with *everyone's* freedom. It certainly is a violation of my Airedale freedom. What are you, a specist? By the way, I forgot the command. Would you repeat it again, please?"
PS: Eddie (Fall Bohemia Ertis) byl potomkem mistra světa v záchranářských pracích (Bargee Trefa), charakterem pracovní pes. Na výstavě vedle něj soupeři vypadli jako feny a myslivci z něj byli hotoví už na parkovišti...
Miloval vynášení špinavého prádla z koše na zahradu, při vaření se povaloval u sporáku/ trouby (přičemž perfektně suploval časomíru), obsah spižírny znal lépe než já a když jsem otevřel mrazák, tak vehementně olizoval šuplíky až si k nim přilepil jazyk. Jako správný Airedale rvačky nezačínal, nýbrž je ukončoval. Na cvičáku byl středem obdivu díky své tmavé barvě, perfektní postavě a obecné jedinečnosti. Nejraději dělal agility a dokonce tam měl i přítelkyni, jmenovala se Irma a cvičila se na asistenčního psa :o)
R.I.P. Eddie The KING OF TERRIERS
XXX FOREVER Amor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama