NEVER bet on (Czech) BASEBALL

28. července 2008 v 0:39 | Amor |  český orgasmus


V Brně dnes skončilo akademické mistrovství světa, na kterém český tým obsadil krásné 6 místo ze 7 startujících týmů.

Nechci se jim posmívat… po zhlédnutí téměř všech zápasů mi nezbylo než uznat, že v baseballu se blbě vyhrává, když vám nikdo nepůjčí balon.
Navíc se nabízí legendární srovnání baseballu s řízením auta: téměř vždy vyhrává ten, kdo se dostane bezpečně domů. Statistiky silniční policie jakoby kopírovaly zápisy ze zápasů českého týmu na tomto turnaji.

Ale ještě horší, než hra našich akademiků byly výkony komentátorů ČT Sport. Díky jejich výkonům se na zápasy dalo dívat jen s vypnutým zvukem, nechtěl-li tedy člověk poslouchat profesionální hlášky typu "pálič" (pálkař) anebo filozofické rozbory utkání které připomínaly spíš zprávy Rádia Limonádový Joe.
Třeba ta povídačka o prohře ČR s Japonskem 1:10 byla naprosto úchvatná. Jakoby ti komentátoři snad opravdu věřili, že i když jsme hned v první směně prohrávali 0:3, poté se nám až do konce zápasu dařilo japonský útok úspěšně odrážet a celý zápas jsme nakonec ztratili (1:10!!!) díky několika fatálním chybám. Každý, kdo ten zápas sledoval a má jen trochu zdravého rozumu musel vidět, že hra našeho týmu byla mezi druhou a devátou směnou tak pomalá, že při ní Japonci nejspíš usnuli mikrospánkem a probrali se až na konci zápasu, aby si přece jen trochu zahráli. Anebo byli tak slušní, že nás prostě jen nechtěli poslat ze hřiště ve zkrácené době s výsledkem (třeba) 18:0.
Každopádně, příště by ČT měla pro takové turnaje najmout amerického zpěváka Johna Mayera, ten umí baseball komentovat ještě lépe a vtipněji.
Zatímco český tým zaslouží obdiv za to, že se do turnaje vůbec přihlásil, osobně preferuji týmy, které přijely zvítězit, tedy U.S.A. a Japonsko. Dnešní 3 a půl hodinové finále, které skončilo prohrou Japonska 0:1 ve 12 směně bylo naprosto orgasmické. Standardních 9 směn probíhalo v rychlém sledu, za což mohl zejména americký levoruký nadhazovač Mike Minor (draftován do MLB týmu Tampa Bay Rays, kteří se nedávno porvali s Red Sox) a perfektní obranná hra Japonců v poli. Američani sice pálili 3x více, ale na počet dvojitých autů a krádeží met jasně prohráli. V 11 směně byli Japonci dokonce blízko vítězství, když měli obsazeny 3 a 2 metu, ale při "dvou dole" nezvládli pálku a to se jim nakonec vymstilo. Ve 12 směně ještě jednou stačili utéct hrobníkovi z lopaty, ale pak udělali chybu v poli a Američani ten jeden jediný, ale vítězný, bodík domů dotlačili.
Zde (velmi relativní a nakonec zřejmě i nepřesné) statistiky nejlepších hráčů k datu 25.7. (tedy ke konci úvodní části turnaje):
Nejlepší pálkař - Ono Shota, Japonsko
Nejlepší nadhazovač (ERA) - Hardy Mark, Kanada
Nejlepší nadhazovač (W/L) - Tatsumi Shingo, Japonsko
Nejvíce stažených doběhů (RBI) - Mtsumoto Keijiro, Japonsko
Nejvíce homerunů - Morris Hunter, Spojené státy americké
Nejvíce ukradených met - Toman Jan, Česká republika
Nejvíce doběhů - Mtsumoto Keijiro, Japonsko
Zde si přečtěte skromný rozhovor s nadhazovačem Minaříkem a zde informace na oficiálních stránkách akademického MS světa.
PS: Český softball je oproti baseballu hra mnohem atraktivnější (zápasy reprezentace ČR ani ligových utkání nevypadají jako ve zpomaleném záběru) a navíc nejsou čeští reprezentanti žádné nuly, spíš naopak: na rozdíl od baseballistů jsou to Mistři Evropy, účastníci MS a pravidelně vyhrávají skvěle obsazené mezinárodní turnaje, jak doma, tak v cizině.
Nejen proto přidávám krásné fotky z vyhraných zápasů reprezentace ČR v softballu:
Závěr, neboli pointa je: Czech softball RULEZ, Czech baseball SUCKS...!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama