Já BATMAN jít do KINA…

28. července 2008 v 23:31 | Amor |  český orgasmus


… A celý svět jde očividně se mnou. Všichni si povinně koupíme popcorn, kterým se - při pohledu na veselého Jokera - vzápětí udusíme strachem.

Přijedou pro nás sanitky a po několikadenním poklidném spánku v komatu zaplatíme za shlédnutí nového dílu Batmana - The Dark Knight - několikanásobně více než naši američtí spoluobčané a pořádně tím přispějeme do kasičky nejen Warner Bros., ale i českému zdravotnictví.

V úvodním víkendu s premiérou 18. června film vydělal 158,411,483 USD (promítalo se ve 4,366 kinech). Premiérový den přinesl Batmanovi 66,4 miliony USD a tím se postaral o nejvyšší premiérové výdělky v historii filmu (dosavadním držitelem tohoto rekordu byl Spider Man 3.)
V pondělí 23. června přidal do kasičky cca 24 milionů USD a den poté, v úterý, vybral lidem z peněženek dalších 20,8 milionů USD. The Dark Knight je prvním filmem na světě který za pět promítacích dnů vydělal více než 200 milionů USD.
Za deset dní v kinech už to bylo 314,245,000 USD, čímž Batman překonal Piráty z Karibiku 2. Když si k tomu přidáme 128,300,000 USD v cizině, celkově se dostáváme na částku celkem 442,545,000 USD. A to se ještě nezačalo promítat v Německu, Japonsku nebo Koreji.
Navíc američtí fanoušci Batmana vyhrožují, že nějakých 64 procent z nich se půjde na film podívat znovu, čemuž napovídá fakt, že poptávka po lístcích neustále převyšuje nabídku, respektive kapacitu promítacích sálů. Takžemagická hranice 500 milionů USD zřejmě padne ještě dříve, než se film začne promítat třeba v ČR.
V této souvislosti se musím omluvit za mé předchozí mystifikace o datu české premiéry. Já s Jokerem jdeme poprvé do kina v Praze 7. srpna.
Abych na tu velkou slávu nebyl úplně sám, přijde se mnou i moje přítelkyně…
A do nejbližšího multiplexu přijedeme tímto nádherným batmobilem:
PS: Samozřejmě očekáme červený koberec, pionýry, mávátka, šampaňské a bulvární novináře s dvoumetrovými objektivy a blesky všude kam se podíváme. A když pak přijdeme znovu a znovu a znovu, tak aspoň ten popcorn zdarma… please!!!
Zdroje: Dlisted, The Rotten Tomatoes, Box Office Mojo, internet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama