Too DRUNK To FUCK

17. června 2008 v 1:43 | Amor |  orgasmus dne


Dnes slaví 50té narozeniny můj geroj z mládí Jello Biafra, alias ústřední postava kultovních Dead Kennedys.

Když jsem Dead Kennedys objevil poprvé, byl jsem ve druháku na gymplu a všichni okolo tenkrát byli depešáci a šíleli po Oceánu. Jen já jsem do školy místo aktovky nosil černo-bílý pruhovaný kufřík který jsem si černou lepicí páskou vyzdobil zkratkou DK. Mí dementní spolužáci zřejmě neuměli číst, protože si všichni svorně mysleli, že je to DM. Nepomohly ani kanady a pukové háro. Ale to už je dávno...

Dead Kennedys se sice dali dohromady dva roky po mém narození a své legendární debutové album Fresh Fruit For Rotten Vegetables se singly California Uber Alles (ústředním motivem songu byl bývalý Guvernér Kalifornie Jerry Brown) a Holiday In Cambodia vydali když mi byly 4, ale to nic nemění na faktu, že na mne měli zásadní vliv i po 12 letech.
Když jen tak ze srandy na podzim roku 1979 oznámil Jello Biafra svoji kandidaturu na primátora San Francisca s volebním heslem "There's always room for Jello", povedlo se mu volby změnit v totální frašku. K té připspěli i jeho přáznivci, kteří po městě vyvěsili hesla "If he doesn't win I'll kill myself" a "What if he does win?" Celou akci Jello nakonec komentoval slovy:
"For those of them who have seen my candidacy as a publicity stunt or a joke, they should keep in mind that it is no more of a joke, and no less of a joke, than anyone else they care to name".
Tím politické aktivity Jello Biafry ani zdaleka neskončily. Nakonec, Dead Kennedys byli nejen punková kapela, ale většina jejich textů měla politický podtext (snad kromě Too Drunk To Fuck.)
Happy birthday, Jello...!

PS: PUNK'S NOT DEAD!!!

Zdroje: Wikiepedia, internet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama