Red Sox VS Rays: téměř HOKEJOVÁ RVAČKA

8. června 2008 v 14:36 | Amor |  foreigner orgasm


Minulý čtvrtek to na stadionu Fenway Park v Bostonu vypadalo, že diváci nesledují baseball, ale hokej.

Během zápasu domácích Red Sox s Tampa Bay Rays se totiž strhla rvačka, která skončila vyčištěním střídaček na obou stranách. Výsledek: 8 vyloučených hráčů celkem.

Celá atrakce začala v druhé směně kdy nadhazovač Tampa Bay Rays James Shields balonem nechtěně trefil pálkaře Red Sox s poněkud pornografickým jménem Coco Crisp. Coco se rozhodl, že si to nenechá líbit, hodil pálkou o zem a na nadhazovače bez rozmýšlení vlítnul.
Nejprve si Crisp a Shields vyměnili pár pravých háků sami, ale pak na pomoc přiběhl zadák Rays Dioner Navarro spolu se střídajícím pálkařem Jonny Gomesem a pálkaře Red Sox začali pořádně mydlit. Na to se samozřejmě hráči Red Sox nechtěli jen tak dívat a na pomoc svému spoluhráči z dugoutu vystřelili Jon Lester a Sean Casey. A vzápětí už se do akce zapojily oba týmy v plné síle.
Rvačka skončila výsledkem 3 vyloučení (Crisp, Shields a Gomes) a 8 suspendovaných/ pokutovaných hráčů (na 38 zápasů celkem):
  • Red Sox: Coco Crisp (7 zápasů), Jon Lester (5 zápasů), Sean Casey (3 zápasy)
  • Tampa Bay Rays: James Shields (6 zápasů), Jonny Gomes (5 zápasů), Edwin Jackson (5 zápasů), Carl Crawford (4 zápasy) a Akinori Iwamura (3 zápasy)
Téměř všechny tresty mají odložený efekt (respektive rozložený napříč červnem), protože jinak by to oba týmy mohly na část sezony rovnou zabalit. Pouze Jon Lester si svůj trest odpyká okamžitě, protože se proti trestu neodvolal.
Tampa Bay Rays sice čtvrteční zápas nakonec prohrála 1:7, ale manažer Joe Maddon je na své chlapce hrdý: "I want to be very clear: I defend everything our guys did. I feel actually proud of the way we handled the situation that was presented." A zároveň si postěžoval na rozložení trestů mezi oba týmy: "We'd like to see a few more of their guys suspended. They started it, but we had more guys thrown out."
A to si zřejmě ani nevšiml, že hráči Red Sox se během zápasu málem porvali i mezi sebou, když se z nějakého důvodu do sebe v dugoutu pustili Manny Ramirez a Kevin Youkilis. Spoluhráči je od sebe museli odtrhnout a Ramireze následně trenér Paul Lessard odvedl úplně pryč mimo stadion.
Bitky mezi Rays a Red Sox nejsou v MLB nic nového, stejně tak jako bitky na baseballových zápasech obecně. V posledních letech viděli diváci na stadionech hned několik hromadných, téměř hokejových, rvaček:
  • Srpen 2006 - 8 trestů v zápase mezi Texasem a Angels, včetně manažerů obou týmů, 5ti hráčů a jednoho trenéra
  • Květen 2000 - 19 trestů pro tým Dodgers, z toho pro 17 hráčů a 2 trenéry poté, co vyšplhali mezi diváky aby našli fanouška, který prý ukradl čepici jejich zadáka
  • Duben 2000 - 13 trestů v utkání mezi Detroitem a White Sox pro hráče obou týmů plus 2 manažery a jednoho trenéra
Zdroje: The Associated Press, TMZ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama