Paul Gascoigne: NA POKRAJI SMRTI

1. června 2008 v 22:05 | Amor |  foreigner orgasm


Gazza minulou středu oslavil 41 narozeniny a je na nejlepší cestě upít se k smrti o 18 let dříve než to zvládl George Best.

Pamatujete si ještě někdo vůbec na anglického fotbalistu Paula Gascoigne? V 80tých - 90tých letech hrál postupně za Newcastle United, Tottenham Hotspur, Lazio a Glasgow Rangers a k tomu má na kontě 57 reprezentačních startů. Nejsem žádný velký fanda fotbalu, ale díky tátovi (který aktivně hraje a trénuje dodnes) si Gazzu pamatuju. Na hřišti byl se svým magickým charisma a buldočí povahou nepřehlédnutelný. Navíc tvořil skvělou a nezapomenutelnou dvojici s Gary Linekerem.

V roce 1990 byl členem anglické reprezentace, která na světovém šampionátu v Itálii vybojovala 4 místo, tedy druhý nejlepší výsledek ve své historii. Ve stejném týmu tenkrát hrál i Bryan Robson, Gary Lineker, Terry Butcher nebo David Platt. V kvalifikaci Anglie porazila ČSFR 4:2 a za to mohl právě Gazza, jeden gól nám dal a na ty další tři další přihrál.
Na šampionátu spolu s Linekerem masivně pomohl Anglii až do semifinále proti Západnímu Německu. To už měl ovšem na kontě jednu žlutou kartu, a když v tomto zápase dostal druhou a bylo mu jasné, že případné finále si určitě nezahraje, rozbrečel se přímo na hřišti. Anglie nakonec prohrála na penalty a Gazza se vítězem stal jen imaginárně, když byl zvolen do All Stars týmu šampionátu.
Ve stejné sezóně pomohl Spurs 6ti góly do finále anglického FA poháru. Zase hrál po boku Linekera a Spurs tenkrát prohráli s Nottingham Forrest 1:2 a Gazzu z toho zápasu odnesli na nosítkách poté, co si zpřetrhal kolenní vazy.
Gazza miloval fotbal, vždycky chtěl být na hřišti a nikde jinde. Prostě nesnesl nebýt v akci. Kvůli častým zraněním míval deprese, při kterých nabíral na váze. Odchod ze světa aktivního fotbalu v roce 2002 nakonec neunesl vůbec. K hlubokým depresím se přidala bulimie, chlast a drogy. O šest let později už má Gazza za sebou obvinění z útoku na novináře, operaci protrženého žaludečního vředu, několik léčebných pobytů na klinikách aby se dostal z chlastu a drog i pobyt na psychiatrii poté, co si chtěl ublížit.
Když v květnu skončil svoji zatím poslední protialkoholickou léčbu, o dva dny později ho vyfotili na ulici s lahví ginu. Minulou sobotu opilý zkolaboval na ulici a po šarvátce s policií ho odvezli do nemocnice. Jeho sestra Anna nyní v tisku prosí fanoušky, aby Paulovi nekupovali chlast, protože ho tím zabíjí:
'People like Paul. He is a hero and they go up to him and want to buy him a drink, which I understand. But what they don't know is, every person who buys him a drink, or gives him a drink, or sells him one is contributing to his death. Please stop. Please leave him alone.'
'I've never seen him as bad as he is now. Never. It has got to breaking point. I fear every day he'll die. People need to understand that our Paul doesn't drink because he likes it. It's self-destructive. I love him so much and I've tried as much as I could.'
Taky si myslím, že jediný, kdo může Paulovi pomoct je on sám, ale taky se bojím, že Gazza svůj život už vzdal. Tuto zprávu píšu s vědomím, že to může být předčasný nekrolog. Myslím, že je jen otázkou času, kdy se mu stane něco zlého a pak se možná rozbrečím pro změnu já.
Zdroje: mailonline a internet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama