Happy birthday, DEREK LOWE!

2. června 2008 v 0:28 | Amor |  orgasmus dne


Nadhazovač Los Angeles Dodgers dnes slaví své 35té narozeniny.

Stejně jako Jon Lester ani Derek Lowe není nejlepším nadhazovačem v historii MLB. Ale i on patří na seznam nadhazovačů, kteří ve své kariéře zažili totální vítězství v podobě "no-hitting game."

V roce 2002 zažil jednu ze svých nejlepších sezon, kdy v dresu Boston Red Sox odházel rekordních 22 vyhraných versus 8 prohraných zápasů (ERA 2.58) a zároveň spolu se zadákem Jasonem Varitekem předvedli první "no-hitting game" na domácím stadionu Fenway Park od roku 1965. Zde si můžete přečíst Derekův vlastní komentář k tomuto zápasu.
Zároveň je to jediný nadhazovač v historii MLB který dokázal v jednom roce vyhrát finále American League Division, American League Championship Series a World Series. Psal se rok 2004 a Red Sox tehdy znovu po 86ti letech získali titul ve World Series.
Když v roce 2005 přestoupil do L.A. Dodgers za 36 milionů dolarů, pořád srdcem zůstal v Bostonu a na úvod prvního zápasu proti svému bývalému týmu si oblékl uniformu Red Sox se svým číslem 32.
Derek Lowe háže pravou rukou a pravou taktéž pálí. Letos se stal jedním ze tří aktivních hráčů v MLB kteří se za posledních deset let nedostali na oficiální soupisku zraněných. Vzhledem k tomu jak krátká bývá životnost nadhazovačů (spoustě mladých talentů "odejde" ruka často ještě předtím, než se vůbec dostanou do MLB - s jedním takovým jsem studoval a hrál), je to obrovský životní úspěch.
Takže všechno nejlepší, Dereku!
Zdroje: Wikipedia a internet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama