Happy Birthday, DEAD MAN!

9. června 2008 v 19:32 | Amor |  orgasmus dne

Johnny Depp dnes slaví narozeniny. Je mu 45 let.

Nemohl jsem si nevšimnout, protože Johnny si zahrál v několika z mých nejoblíbenějších filmů které režírovali Tim Burton, Jim Jarmusch a Terry Gilliam.

Těžko soudit který z jeho filmů je nejlepší, ale u mne osobně nad všemi vede právě Dead Man Jima Jarmusche. Černobílý "western" o týpkovi jménem William Blake který se na začátku filmu nechá postřelit aby vzápětí potkal indiána se jménem Nobody a ten si usmyslí, že potkal převtěleného básníka Williama Blake. Nobody pak umírajícího Williama provází na cestě k Pacifiku, aby ho rituálně pohřbil na lodi a tím znovu osvobodil jeho duši. Film doprovází virtuózní kytarové improvizace Neila Younga a Nobodyho recitace z básní Williama Blake.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, Reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
Druhým mým nejoblíbenějším filmem Johnnyho je Mrtvá nevěsta (Corpse Bride) Tonyho Burtona, krásná animovaná love story o Viktorovi který si má vzít za ženu Emily, ale "omylem" nasadí snubní prstýnek mrtvé dívce Viktorii a s ní pak prožije smutnou romanci která sice končí šťastně, ale pro Emily.
Všechno nejlepší, Johnny!
Zdroje: Wikipedia, internet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama