Politické UFO

14. května 2008 v 22:28 | Amor |  foreigner orgasm


Primátoři jsou další mé oblíbené téma, ať už se jedná o jejich aféry s děvkama, co vypadají jako přeoperovaní chlapi anebo záliby v pokrokových technologiích či sportovních aktivitách typu hokej.

Ale ani jeden z primátorů, které jsem doteď měl tu čest osobně poznat, není tak zajímavý jako Jerry Brown, bývalý primátor města Oakland v Kalifornii, neúspěšný kandidát na prezidenta USA a politik který dokázal vstanout z mrtvých...

S Jerrym jsem se potkal úplnou náhodou v červnu roku 1998 zrovna v posledním týdnu jeho první kampaně na primátora Oaklandu. Zatímco v kolébce světové civilizace jménem Česká republika se primátoři volí politickými stranami, v USA si je volí sami občané. Tudíž se často stává, že se k těmto politikům může dostat i úplně obyčejný plebs... a to hodně zblízka, jako se to tenkrát podařilo mně.
Strávil jsem týden v Jerryho hlavním "volebním stanu" v centru Oaklandu v těsné blízkosti jeho týmu složeného z dobrovolníků i Jerryho samotného, procházel jsem se s ním po městě za dohledu televizních štábů a dokonce jsem s ním udělal jedno malé novinářské interview těsně před jeho zvolením. Bohužel bylo natolik nekonvenční a osobně laděné, že jsme se nakonec dohodli na tom, že ho nikdy nikde nezveřejním.
Jerry tenkrát volby vyhrál nad deseti oponenty v poměru necelých 60 procent. Nepotřeboval a nepoužil k tomu žádnou bombastickou profesionální PR kampaň ani velké sponzorské daně. Pro člověka který byl dlouho obecně považován za politickou mrtvolu a něco jako UFO to byl obrovský úspěch. A pro mé kamarády kteří mu s mravenčí prací jeho neobvyklé kampaně tenkrát pomáhali taktéž.
Tak jsem alespoň fotil...
Pokud vás náhodou zajímá tento vyjímečný člověk, přečtěte si jeho profil na Wikipedii, nebo tady a taky zde.
PS: Ti dva pánové na fotce číslo 4 stojící za Jerrym jsou členové hnutí Black Panthers. Až si někdy najdu čas, vytáhnu archiv negativů a vyvěsím zde nějaké další fotky...
Special thanks to Julia a Paul Fenn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama