Glastonbury 2008: The SHIT festival

14. dubna 2008 v 19:46 | Amor |  foreigner orgasm


Hlavními hvězdami letošního Glastonbury jsou Jay-Z a Kylie Minogue.

...We should be so lucky... lucky, lucky, lucky....

WTF se stalo s festivalem který byl vždycky především rockový?
Kde jsou ty doby kdy v 5 ráno na pódiu pobíhal David Bowie a v line-up nechyběli Pogues, The Cure, Van Morrison, Joe Cocker, Psychedelic Furs, Pixies nebo Happy Mondays?
Happy Mondays - Step On

Pixies - Debaser

The Cure - Lullaby

Při pohledu do historie je vývoj akce jasně vidět - začínalo se s rockem a postupně se přidávaly různé scény, od rockové klasiky přes world music a jazz až po taneční stany. V posledních letech jde ale celý tento vývoj do kytek, respektive směrem pop music.
Těžko vybírat nejlepší historický lineup, protože každý rok byl něčím vyjímečný. Z mého pohledu byl asi nejlepší rok 1994 s Manic Street Preachers, Levellers, Beastie Boys, Blur, Radiohead, Orbital a Nickem Cave, mezi jinými, protože to pro všechny tyhle kapely byla jejich úplně nejlepší doba (snad kromě Radiohead, kteří po Pablo Honey vydali ještě lepší alba).
Levellers - This Garden

Nick Cave - Straight to You

Radiohead - Just


Období 1994 až 2004 bylo ostatně celé super, protože kromě každoročních stálic přibývalo více a více skvělé rockové muziky: Oasis, PJ Harvey, Beck, Smashing Pumpkins, Bush, Bob Dylan, R.E.M., Coldplay, Moby, White Stripes, Primal Scream, James Brown, Feeder, Travis a spousta dalších. K tomu se přidávaly hvězdy taneční scény Basement Jaxx, Paul Oakenfold, Fatboy Slim, Dave Clarke, Underworld a Chemical Brothers. Prostě paráda.
The White Stripes - Seven Nation Army

Smashing Pumpkins - Today

PJ Harvey - Common Billy (love song pro Billyho Corgana se kterým má Polly syna)

Dá se říct, že ještě do roku 2006 bylo všechno v pořádku, hlavními hvězdami byli jedineční, skvělí a úžasní White Stripes nebo právě David Bowie. Vloni už to ale začalo být poměrně tristní, do programu se vloudili umělci typu Lily Allen, Mika, Paolo Nutini (kdo to proboha je?), Kate Nash, Amy Winehouse nebo Pipettes.
A letos to bude úplně shitózní, alespoň podle stávajících informací. Největšími hvězdami jsou fakticky Kylie Minogue (mimochodem, jakoby zrovna neprudila celý svět svým přeslazeně umělohmotným turné) a Jay-Z. Není divu, že se lístky neprodávají tak dobře jako doteď, ze 140ti tisíc je jich ještě pořád 40 tisíc k mání, zatímco minulý rok se 177 a půl tisíce lístků prodalo během dvou hodin. Navíc jsou lidi naštvaní, že nevystoupí ohlašovaní Radiohead.
Co se týká mé maličkosti, s největší pravděpodobností v létě vyrazím na Balaton kde budu řádit s kamarády z Orishas.
A lo cubano, botella de ron, tabaco habano...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama